ul. Gdyńska 131
62-004 Czerwonak
tel. : +48 509 244 530
tel.: +48 61 825 75 79
Wiosenne Porządki – Poznań 2017! 24 Kwiecień 2017

Miło nam poinformować, że wzorem lat ubiegłych nasza firma włączyła się w organizowaną przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania akcję Wiosenne Porządki – Poznań 2017. W tym roku akcja organizowana jest pod hasłem : „Czysty Poznań – Wspólna Sprawa.

Skala wytwarzanych każdego dnia odpadów jest ogromna, a część z nich w dalszym ciągu trafia w miejsca do tego nieprzeznaczone. Efektem wspólnego sprzątania miasta jest ponad 100 ton odpadów uprzątniętych z przestrzeni publicznej. W ramach podjętych działań nasza firma zobowiązała się nieodpłatnie odebrać zebrane przez wolontariuszy odpady i dostarczyć je sortowni odpadów. Nasi pracownicy odbiorą odpady z następujących miejsc:

– Szkoła Podstawowa nr 34 na os. Bolesława Śmiałego 107

– Szkoła Podstawowa nr 60 przy ul. Boranta 2

– Szkoła Podstawowa nr 63 przy ul. Druskiennickiej 32

– Rada Osiedla Krzyżowniki – Smochowice

– Rada Osiedla Podolany

Dodatkowo nasza firma w porozumieniu z p. Witoldem Puchalskim z Rady Osiedla podjęła inicjatywę uprzątnięcia silnie zanieczyszczonej działki ok. 700 m2 przy ul. Czarnkowskiej.

Wiosenne Porządki to nie tylko wyraz faktyczny akcji i ilość zabranych odpadów, ale przede wszystkim  aspekt edukacyjny i zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania Poznania.

Wszystkich zachęcamy do włączenia się w akcję!

Nowe zasady odbioru odpadów od 01.09.2020
28-08-2020

Z informacją o nowych zasadach odbioru odpadów od września 2020 r. oraz ogólnych zasadach gospodarowania odpadami na terenie Związku można

„Oświadczenie ORDO Poznań sp. z o.o. sp.k. w sprawie wszczęcia postępowania antymonopolowego.
05-05-2020

„Oświadczenie ORDO Poznań sp. z o.o. sp.k. w sprawie wszczęcia postępowania antymonopolowego.   W dniu 22 kwietnia 2020 roku Prezes

Ulica Malinowa – Czerwonak – odbiór odpadów segregowanych
27-02-2020

Odbiór odpadów selektywnych gromadzonych w workach odbędzie się w dniu 03.03.2020r. Wykonawca remontu potwierdza, iż droga w ten dzień będzie

COPYRIGHT | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
REALIZACJA: BAGELO.PL

Oświadczenie ORDO Poznań sp. z o.o. sp.k. w sprawie wszczęcia postępowania antymonopolowego.

W dniu 22 kwietnia 2020 roku Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKIK) wszczął postępowanie przeciwko wszystkim członkom konsorcjum realizującego usługę odbioru i transportu odpadów na rzecz Związku Międzygminnego „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” na podstawie przetargu z roku 2017. W postępowaniu tym UOKIK będzie badał, czy zawiązane konsorcjum nie naruszyło przepisów prawa antymonopolowego, weryfikując tym samym zasadność i cel zawiązania Konsorcjum.

ORDO Poznań sp. z o.o. sp.k. współpracuje z UOKIK w celu wyjaśnienia wątpliwości Urzędu, będąc przekonaną, iż zarówno samo zawiązanie konsorcjum (co jest praktyką powszechną w tego typu przetargach), jak i dalsza realizacja usług na rzecz ZM „GOAP” były zgodne z przepisami prawa.

ORDO Poznań sp. z o.o. sp.k. wyjaśnia przy tym, iż udział Spółki w konsorcjum, w którym uczestniczył i którego liderem był Remondis Sanitech Poznań sp. z o.o., był konieczny by spełnić zarówno warunki formalne (których ORDO Poznań sp. z o.o. sp.k. nie spełniała samodzielnie), jak też organizacyjne, technologiczne i logistyczne, których spełnienie było niezbędne dla obsługi sektorów bliskich naszej bazie logistycznej, a więc których obsługa przez naszą Spółkę była uzasadniona ekonomicznie i ekologicznie. Dzięki połączeniu sił przedsiębiorców i wspólnej obsłudze sektorów, a także rozłożeniu kosztów stworzenia i wprowadzenia rozwiązań technologicznych wymaganych w przetargach, konsorcjum było w stanie zaproponować najniższą cenę, która była nie tylko konkurencyjna ale i nieosiągalna dla innych oferentów. Dzięki zawiązaniu i współpracy w ramach konsorcjum zarówno ZMGOAP jak i mieszkańcy tego Związku otrzymali wysokiej jakości usługę za najniższą cenę. Jesteśmy przekonani, że nasz udział w konsorcjum miał charakter prokonkurencyjny, tj. pozwolił na efektywną realizację złożonej usługi za najniższą możliwą cenę.”