ul. Gdyńska 131
62-004 Czerwonak
tel. : +48 509 244 530
tel.: +48 61 825 75 79
Komunikat 29 Marzec 2017
Od 1 stycznia 2018 roku na terenie ZM GOAP będzie obowiązywał nowy regulamin wywozu odpadów, a co za tym idzie zmienią się zasady odbioru.

Poniżej przedstawiamy niektóre zmiany wprowadzone nowymi przepisami:

– worki na odpady nie będą już miały kodów kreskowych, jak było do tej pory,

– zwiększy się częstotliwość wywozu odpadów wielkogabarytowych. Z domów jednorodzinnych i ogródków działkowych będą one wywożone raz na pół roku, a z domów wielorodzinnych raz w miesiącu.

Największa rewolucja dotyczy jednak wywozu bioodpadów, czyli wszystkich produkowanych przez nas odpadów zielonych i kuchennych. Do tej pory były one odbierane w workach, ale zgodnie z nowym regulaminem będą musiały być one przechowywane w specjalnych pojemnikach z podwójnym dnem czyli tzw. odciekiem.

Zapewnienie tych pojemników będzie spoczywać na właścicielach i zarządcach nieruchomości. Zgodnie z zapowiedziami władz miasta Poznania za darmo, w ramach programu pilotażowego już w kwietniu otrzymają je jedynie wybrani mieszkańcy.

Od stycznia 2018 roku zgodnie z nowym regulaminem wywozu odpadów nie zmienią się przepisy dotyczące dostarczania kubłów. Pojemniki na odpady zmieszane oraz do selektywnej zbiórki na papier, szkło oraz na metale i tworzywa sztuczne nadal dostarczać będzie GOAP. To samo dotyczy worków na ich segregację.

Zachęcamy do zapoznania się z pełna treścią nowego Regulaminu oraz uchwały w sprawie szczegółowego świadczenia usług w zakresie odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.


03-01-2019

Uwaga Mieszkańcy Murowanej Gośliny – Rejon 4: ulice: Bernarda Kłosa, Bohuna, Cześnika, Gnieźnieńska, Heleny, Józefa Milewskiego, Kmicica, Krótka, Metalowa, Ogrodowa,


16-11-2018

Informujemy, iż mieszkańcy, którzy nie zdążyli wystawić odpadów w dzień zastępczego wywozu za Święto 12 listopada, proszeni są o spakowanie


08-11-2018

Informujemy, iż w związku z ustanowieniem 12 listopada br. Świętem Narodowym, odpady komunalne zmieszane, segregowane oraz BIO – zielone, które

COPYRIGHT | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
REALIZACJA: BAGELO.PL