ul. Gdyńska 131
62-004 Czerwonak
tel. : +48 509 244 530
tel.: +48 61 825 75 79
Problem psich odchodów – jak postępować z tym odpadem, kształtowanie dobrych nawyków, sankcje dla posiadaczy czworonogów 17 Styczeń 2017

Gdyby wskaźnikiem zasobności społeczeństwa była ilość czworonożnych pupili, posiadanych przez jego członków, Polska byłaby na bardzo wysokiej pozycji. Posiadanie pieska czy kotka, zwłaszcza z rodowodem, zaczyna być miarą statusu społecznego i staje się coraz bardziej pożądane. Potwierdzają to wyrastające jak grzyby po deszczu sklepy sprzedające różnego rodzaju akcesoria dla zwierząt domowych: odżywek, pokarmów, zabawek i oczywiście odzieży! Coraz więcej ludzi korzysta z usług fryzjerskich czy myjni a nawet salonów piękności czy hoteli dla czworonogów.

I tylko z jedną konsekwencją ogromnej liczby zwierzaków trudno poradzić sobie w miastach dużych i małych- z zatrważającą ilością psich odchodów na trawnikach i chodnikach. Ten nieestetyczny problem stanowi wciąż palący problem, nie tylko ze względów czystości, ale co ważniejsze zdrowia.

Każdy właściciel czworonoga wie dobrze, jak ciężko czasem miejsce aby wyrzucić niechciane odchody. Życie w mieście powoduje jednak, że właściciele czworonogów muszą sprzątać po swoich psach, bo inaczej będą musieli płacić mandaty. Zależnie od prawa lokalnego istnieje kilka różnych możliwości gdzie wyrzucać psie odchody.

  • Pierwszą opcją jest chodzenie na spacery ze specjalnymi woreczkami na psie kupy, w które możemy spakować psie odchody, a następnie wyrzucić je do kosza na śmieci. Zamiast specjalnego woreczka możemy użyć zwykły woreczek foliowy lub reklamówkę.
  • Drugą możliwością jest wyrzucanie psich odchodów do specjalnych pojemników na psie kupy. Takie kosze coraz częściej pojawiają się w miastach – wspólnoty mieszkaniowe oraz władze miejskie starają się ułatwiać właścicielom czworonogów dbanie o czystość wydzielając miejsce na specjalne wybiegi dla psów oraz zapewniając możliwość posprzątania po swoim zwierzaku.

14748865369_64653f3eab_k

Wiele miast zdecydowało się na kampanie społeczne, aby zwrócić uwagę ludzi na to jak ważne ze względów estetycznych i higienicznych jest sprzątanie po swoim czworonogu.

Np. Gmina Czerwonak w ramach akcji „Posprzątaj po swoim psie – to nie kupa roboty” na terenie Koziegłów i os. 40-lecia PRL w Czerwonaku ustawiła stacje – dystrybutory „psich pakietów”, z których można bezpłatnie pobierać woreczki na psie nieczystości.

PAMIĘTAJMY!

Za nieposprzątanie po swoim psie grozi mandat w wysokości ustalonej w uchwale rady gminy. Przeważnie wysokość kary wynosi od 50 nawet do 200 zł.


03-01-2019

Uwaga Mieszkańcy Murowanej Gośliny – Rejon 4: ulice: Bernarda Kłosa, Bohuna, Cześnika, Gnieźnieńska, Heleny, Józefa Milewskiego, Kmicica, Krótka, Metalowa, Ogrodowa,


16-11-2018

Informujemy, iż mieszkańcy, którzy nie zdążyli wystawić odpadów w dzień zastępczego wywozu za Święto 12 listopada, proszeni są o spakowanie


08-11-2018

Informujemy, iż w związku z ustanowieniem 12 listopada br. Świętem Narodowym, odpady komunalne zmieszane, segregowane oraz BIO – zielone, które

COPYRIGHT | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
REALIZACJA: BAGELO.PL